Co bychom rádi prosadili

kam Komín míří

Na této stránce bychom Vám rádi představovali své nápady, vize, podněty. Doufáme, že seznam bude živým, že nám ho pomůžete na jedné straně rozšiřovat o dobré nápady a na straně druhé krátit ho o nápady naplněné, provedené.

 

Rádi bychom:

 

  • Aby krajinný prostor na severu Komína, tj. komínsko-medlánecká pláň, Netopýrky, Chochola, Mniší hora, Baba, zůstal prostorem nezastavěným, prostorem přírodním, protože právě jeho těsné sousedství s ulicemi Komína chápeme jako jednu ze základních kvalit komínského prostředí. Pokud nás názor sdílíte, můžete se aktuálně vymezit vůči záměru realizovat v tomto prostoru silniční obchvat Kníniček, blíže ZDE, petice ZDE

 

UPDATE 5/2017: Po dvou měsících od zveřejnění výzvy podepsalo petici s nesouhlasem záměru výstavby jakékoli nové silnice pro automobilovou dopravu v prostoru Mniší hory, Baby a medláneckého letiště 603 občanů. Petiční archy byly odeslány kompetentním orgánům kraje a města: Jihomoravský kraj – Odbor územního plánování a stavebního řádu, statutární město Brno – Odbor územního plánování a rozvoje, ÚMČ Brno-Komín. Věříme, že naše hlasy budou vyslyšeny. Díky Café & Bistro Bílá Vrána, obchodu Zdravé hnízdo a Restauraci U Kosa za poskytnutí petičního místa.

 

  • Abychom v Komíně žili více spolu, mladí a staří, baráčníci a paneláčníci, starousedlíci a novousedlíci – proto pro Vás a s vámi připravujme řadu akcí pro děti i dospělé, proto bychom rádi vybudovali v Komíně komunitní zahradu (detaily viz blog ZDE), proto bychom se rádi zapojovali do akce TÝDEN MĚSTA.

 

  • Věrni svému jménu přispěli k okrašlování Komína, například květinovými prvky (hledejme spolu vhodná místa), lavičkami k posezení atd.

 

  • Aby dále ožíval břeh Svratky – rádi bychom se pokusili o větší zpřístupnění břehu Svratky. Pokud se vám líbí představa pěkného a bezpečného přístupu k řece Svratce (třeba i s možností mola a případného koupání), podpořte náš projekt ZDE.

 

  • Určitě ještě řadu dalších věcí, které nás či Vás brzy napadnou.

 

 

 

Powered by themekiller.com