Připravované akce

co Komínem zahýbá

NOČNÍ PUTOVÁNÍ SE SVĚTLEM ZA SVĚTLEM (Martinské putování letos trochu jinak)

 

V období od 13. do 23. listopadu 2020 je pro vás nachystána noční stezka, na kterou je nutné se vybavit baterkou nejlépe čelovkou. Délka cesty podle toho, co říkají mapy.cz je 1,7km. Začátek cesty je u „Křížku“ na konečné trolejbusu č. 36 (souřadnice 49.2273886N, 16.5517208E). Stezka je vyznačena bílými reflexními čtverečky. Pokud posvítíte baterkou od úrovně očí (proto čelovka), najdete v dáli svítící bod, za ním se vydáte. Prosím, značky nesundávejte. Během cesty se objeví i bod žluté barvy. V tomto místě se zastavte a prozkoumejte okolí. Najdete modré písmeno, které si zapamatujete (případně zapíšete). Celkem najdete pět písmen, jejich přeházením poskládáte slovo. Na konci stezky, označené třemi bílými čtverečky, najdete v okolí místo/objekt (jeho název poskládáte z nalezených písmen), TAM JE POKLAD.

Prosím, z pokladu berte jen jednu věc na dítě. V případě, že by poklad už byl vyprázdněn, pošlete mi sms na č. 733189310. To stejné, kdybyste náhodou zjistili na cestě chybějící značení – dejte vědět. Děkuji. Cesta od pokladu již není značená – doufám, že trefíte domů. Doporučuji zamířit za světly města. Pokud se vám putování líbilo, budeme rádi za vaši odezvu v deníku uschovaném u pokladu nebo na FB stránce Okrašlovacího spolku pro Komín. Pokud s sebou budete chtít vzít kočárek, počítejte s tím, že si v jednom úseku „máknete“. Cesta je sjízdná, dostatečně široká, ale to stoupání ….

Mějte se krásně, buďte v pohodě a zdraví

Eva Beranová za Okrašlovací spolek pro Komín

 

Zdobení vánočního stromu a sbírka pro charitu

 

Přijďte s námi i letos nazdobit vánoční strom. Přineste ozdobu vlastní, doma či ve škole vyrobenou. A můžete se již tradičně zapojit do sbírky pro charitu. Letos bychom rádi pomohli konkrétními věcmi přes organizaci Bakhita, která pomáhá mnoha rodinám v celém Jihomoravském i Slezském kraji.  Sbírka proběhne současně se zdobením stromu a to
ve čtvrtek 26. listopadu 2020 od 16h do 18h na Dopravním hřišti před ZŠ Pastviny. A jaké dárky jsou potřeba? Co rodinám pomůže a po čem děti touží?

 

Máte doma pěkné hračky, se kterými si vaše děti už nehrají? Stavebnice (Lego duplo a jiné), společenské hry, míče, panenky, odrážedla a koloběžky, dětská kola a helmy, sady na tvoření. Hodí se i školní potřeby: pastelky, tempery, školní pera a psací potřeby, sešity, bloky a omalovánky, školní batohy a pouzdra. Potřebná je také drogerie: prací prášky, šampony a sprchové gely, kosmetické balíčky, papírové pleny. Dále se hodí: dívčí a chlapecké spodní prádlo a ponožky – JEN NOVÉ!, dětské rukavice, dětské boty a bačkůrky.

 

Věci prosím NEBALTE. Přineste je v den sbírky a my je vybereme do krabic, které pak odvezeme do Bakhity a ta je rozešle přesně podle potřeb rodin. Přineste, prosím, jen opravdu pěkné věci, nerozbité a nepoškozené nebo nové.  Děkujeme.

 

Přemýšlejte s dětmi o tom, co můžete udělat pro druhé…

 

www.bakhita.cz

www.okraslovacikomin.cz

 

 

 

Okrašlovací spolek pro Komín

Mgr. Dana Zouharová

Powered by themekiller.com