NECHCEME PROPOJENÍ (KOMUNIKACI) BYSTRC – KOMÍN – MEDLÁNKY

NECHCEME PROPOJENÍ (KOMUNIKACI) BYSTRC – KOMÍN – MEDLÁNKY

Tak nám chtějí zabít Netopýrky, paní Müllerová, řeklo by se s trochou nadsázky k návrhu nového územního plánu města Brna. Leč událostem, které mohou zásadně  směrovat  dění kolem nás, úplně nepřiléhá laskavý a velkorysý nadhled pana Haška, protože nejde o důmyslně vystavěný příběh protiválečného románu, ale o realitu.  A bohužel nejen o Netopýrky.  Záměr dopravou propojit  Bystrc, Medlánky  a Komín je v  návrhu zakreslen komunikacemi zpod Palackého vrchu, kolem křížku za konečnou trolejbusu č. 36 směrem k panelové cestě z Bystrce na medlánecké letiště a tuto dokřesat do průjezdné podoby (jak ukazuje plánek v KZ 05/2020, na str. 6). Tento koridor je stejně zhovadilý, jako zbytečný. Jeho realizace by zcela zničila lokalitu pro oddech, výlety i rekreaci nejen komínských občanů, bez respektu ke chráněným objektům, ať již živým, či neživým. Přivedla by zájem a tlak developerů na výstavbu v dotčené oblasti tak, že bychom si současné výhledy a relaxační momentky mohli po čase  prohlédnout toliko v galerii fotografií.
Jak ÚMČ, tak Okrašlovací spolek pro Komín, z.s., proti takové degeneraci hodnot brojí námitkami v rámci schvalovaní územního plánu. Pokud hodláte tento vzdor v zájmu zdravého nejen rozumu podpořit, můžete tak učinit připojením se k  námitkám svým podpisem, a to do 22. června 2020 na místech:
·       Café & Bistro Bílá Vrána – Kristenova 1
·       ÚMČ Brno-Komín – Vavřinecká 15
·       Restaurace U Kosa – Kristenova 14

Podpisový arch si můžete stáhnout zde, celé znění námitek je pak k prostudování zde.
Aby měly námitky patřičný dopad, je třeba pro podporu získat alespoň 200 podpisů, takže neváhejte probrat tuto záležitost v kruzích užších i širších, jež vás obklopují. Samozřejmě jsme pro uvedený účel oslovili i kolonii syslů pod medláneckým letištěm, nicméně přiznáváme, že fáze vyjednávání je komplikována poměrně masivní jazykovou bariérou.
Děkujeme.

Okrašlovací spolek pro Komín, z.s.Powered by themekiller.com