Revize Komína 2019 a průhled na rok 2020

Revize Komína 2019 a průhled na rok 2020

Není slepých uliček. Alespoň bychom byli rádi, kdyby tomu tak bylo. Jakkoli jsou nastavování a realizace akcí, o nichž si myslíme, že dávají smysl, permanentním balancováním na hraně mezi rozptýlením a nudou, zdá se, že prvně jmenovaný efekt má navrch.

Jsme tomu moc rádi a je na místě poděkovat. Všem, kteří přišli, bavili se,  debatovali, vystavovali, běhali, zpívali, fotili, zapalovali, ušpinili se, sázeli, opékali, soutěžili,  pekli, balili, uklízeli, zařizovali či v jakékoli jiné formě přispěli k tomu, že Komín tah neztrácí.

Letos by měly proletět Komínem  kratochvíle nejen v kalendáři již ustálené, ale i ty,  které mají ambice si pozornost teprve zasloužit. Držme jim i nám všem palce: v dubnu můžeme získat patřičný nadhled z Velikonočního stromu, všeliké poklady z truhel i sklepů udat na Blešáku a  neprodejné zbytky pak spálit ve Filipojakubském ohni. Co nestráví, lze v květnu opět recyklovat na Blešáku a následně  poklábosit o ekologické likvidaci pneumatik z dědečkovy V3S na Sousedění.  Přes léto máme prostor pro individuální rekreace, aby byly ženy spokojeny s dávkou slunečních paprsků, které je učiní ještě krásnějšími, muži hrdí na své logistické dovednosti a děti se umazaly prachem dosud nepoznaným. Adrenalin z toho vzniklý vyplavíme v říjnu na Sportovním dni,  listopadem zkonzumované opeřence i víno usadíme volnou chůzí na Martinském putování, adventním náladám  i vlídnému usebrání se dáme průchod Sbírkou u Vánočního stromu a hladinu ethanolu se vzpomínkami na první milostné neúspěchy vyrovnáme  Retro večírkem. V prosinci rozsvítíme nejen sebe Světélky s roztomile nepohodlným přístupem k řece, jehož provizorium se i díky vaší  podpoře v době historicky zanedbatelné změní v bezpečnou stezku i pro toho nejnešikovnějšího koledníka.

Ať hledíme do diáře kterýmkoli směrem, nabíjí nás chvíle, které  jsme  společně zažili a těšíme se na další. Děkujeme za ně a přejeme všem hodně zdaru nejen v roce letošním.

 

Daniel ŠevčíkPowered by themekiller.com