SOUSEDSKÝ VÁNOČNÍ STROM A SBÍRKA DÁRKŮ V KRABICI OD BOT

SOUSEDSKÝ VÁNOČNÍ STROM A SBÍRKA DÁRKŮ V KRABICI OD BOT

Ve středu 6. prosince 2017 odpoledne jsme se sešli na dopravním hřišti v Komíně, abychom vytvořili sběrné místo pro vaše krabice od bot plné dárků pro kluky a holky od miminek až po ty nejstarší. Postupně jste během 4 hodin nanosili neuvěřitelných 367 krabic, lidé chodili do poslední chvilky! Studenti z gymnázia Kristenova v Komíně dodali dalších 67 dárků. Lidé donesli v následujících dnech po termínu dodatečně ještě 11 dárků. Celkem jsme tedy nashromáždili 445 krabic s dárky.
Z naší spolkové garáže, kde jsme krabice roztřídili a uschovali, putovalo 52 dárků pro nejmenší do Chovánku v Bystrci, 22 dárků do Dětského domova ve Vranově, 77 dárků poputuje do MŠ pro sociálně slabé a Nízkoprahového klubu IQ Roma servis, 42 dárků do pěstounských rodin přes Centrum pro rodinu a sociální péči a 11 dárků do rodin v Komíně a Bystrci. Zbylých 241 krabic si odvezou do DIAKONIE Českobratrské církve evangelické, která celou charitativní sbírku zaštiťuje.
Během odpoledne a večera jsme také společnými silami okrášlili sousedský vánoční strom ozdobami, které jste si donesli nebo vlastnoručně vyrobili v dílničkách. Budeme rádi, když i ve zbývajících adventních dnech při své cestě přes dopravní hřiště přidáte na strom další ozdoby. Atmosféru zpříjemnili také harmonikáři Martin Hamřík a Sára Jozová, studenti z komínského gymnázia, a Jana Kalvodová, se kterými jsme si zazpívali vánoční koledy.
Ještě jednou moc děkujeme, byli jste skvělí!

 Powered by themekiller.com